Světová premiéra vozu Honda E PROTOTYPE na Ženevském autosalonu 2019

Nové elektrické vozidlo od spoločnosti Honda sa predstaví na ženevskom medzinárodnom autosalóne 2019 pod názvom Honda e Prototype. Tento nový model vychádza z vysoko uznávaného automobilu Urban EV Conceptz roku 2017 a je kľúčovou súčasťou stratégie „elektrickej vízie“ Hondy pre európsky región.

  • Vozidlo e Prototype od Hondy je předpremiérou sériového modelu, vyvinutého z automobilu Urban EV Concept z roku 2017
  • Jedinečný a čistý design exteriéru se v kombinaci s moderním a minimalistickým interiérem vyznačuje pokročilou technologií
  • Dynamické jízdní vlastnosti jsou zabezpečeny platformou s pohonem zadních kol a širokým “postojem”
  • Honda e Prototype poskytuje vybavení vozidla, které splňuje potřeby moderního městského prostředí

Nové elektrické vozidlo od společnosti Honda se představí na ženevském mezinárodním autosalonu 2019 pod názvem Honda e Prototype. Tento nový model vychází z vysoce uznávaného automobilu Urban EV Conceptz roku 2017 a je klíčovou součástí strategie “elektrické vize” Hondy pro evropský region.

Automobil Honda e Prototype je zkonstruován tak, aby splňoval požadavky moderního životního stylu a je kombinací jedinečného designu, pokročilých funkčností a poutavé jízdní dynamiky. Vozidlo poskytuje perfektní vybavení pro městské prostředí.

Jedinečný a jednoduchý design exteriéru

Při vývoji automobilu e Prototype kladla Honda důraz na funkčnost a účelnost s jednoduchým designem a jedinečným charakterem. Plynulé křivky karoserie se táhnou od kapoty motoru k panoramatickému střešnímu oknu a vytvářejí jednolitý povrch nahoru a přes cestujících na předních sedadlech. Další zdokonalení aerodynamických vlastností a plynulý přechod čelního skla do předních sloupků pomáhají dosáhnout tiché a příjemné cestování.

Mezi nepřehlédnutelné stylové prvky, které zvýrazňují čistý a přehledný profil, patří i zapuštěné “vyskakovací” kliky a kompaktní kamery, které nahradily tradiční boční zrcátka. Kliky dveří a kamerový monitorovací systém jsou v této třídě vozů jedinečnou výbavou. Pokročilý nabíjecí port automobilu je centrálně integrován v kapotě, což umožňuje jeho snadné používání z obou stran a LED osvětlení, viditelné přes skleněný průzor, vítá řidiče a informuje ho o stavu nabíjení akumulátoru.

Designérské motivy jsou definovány černými panely s jedinečnými konkávními profily vpředu a vzadu. Jedinečná a náročná pozornost byla věnována detailům kulatých světlometů, které zvýrazňují celkový jednoduchý a čistý design a definují “lidskou tvář” vozidla e Prototype od Hondy.

Pod jeho povrchem se skrývá zcela nová platforma, specifická pro EV, která umožnila dosáhnout kompaktní rozměry, přičemž relativně dlouhý rozvor, širší rozchod a krátké převisy zajišťují výjimečnou manévrovatelnost ve městě a dynamické jízdní charakteristiky. Nízký a robustní vzhled, zvýrazněný rozšířenými podběhy, ukrývající široká kola, propůjčuje jednoduchému a čistému designu exteriéru dynamický akcent.

Moderní interiér s pokročilými technologiemi

Prostorná kabina s moderními minimalistickými estetickými prvky vytváří cestujícím příjemné prostředí. Pocit pohodlí jako v salonku bylo dosaženo použitím směsi nábytkových tkanin a jiných materiálů příjemných na dotek, jaké se používají v moderních domech. Pocit prostornosti je zdůrazněn plochou podlahou v přední i zadní části kabiny.

Aby se cestující nemuseli vzdát svých digitálních zálib a životních stylů, intuitivní a přizpůsobitelný horizontální displej s dvojitou obrazovkou se vyznačuje širokou škálou inteligentních aplikací a služeb. Sofistikované špičkové rozhraní je určeno pro maximální využitelnost a automobil posouvá za hranice chápání dopravního prostředku, aby se mohl plně integrovat do moderního každodenního života.

Soubor digitálních pomůcek nové generace se představuje spolu s mnoha dalšími ovládacími prvky informačně-zábavního systému a pohodlí a umožňuje souběžné zpracování úloh a snadnou orientaci v nabídce. Obrazovky, znázorňující výhled dozadu, zprostředkovaný kamerovým systémem zpětných zrcátek, jsou integrovány po obou stranách palubní desky a jsou ergonomicky umístěny tak, aby zajišťovaly přirozené vnímání a vidění řidiče. Zorné pole řidiče zvětšuje i digitální zadní kamera, zabudovaná ve vozidle.

Sportovní vůz, efektivní v městském provozu

První kompaktní automobil od Hondy na speciální EV platformě nabízí směs efektivnosti, výkonnosti a použitelnosti, která je perfektní pro městské prostředí. Automobil e Prototype od Hondy má dojezd přes 200 km a schopnost “rychlého nabíjení” zajistí nabití akumulátoru na 80% za 30 minut, díky čemuž je ideální pro běžné dojíždění do práce. Dynamické jízdní vlastnosti na silnici jsou určeny pro zábavné a emotivní zážitky, přičemž výkon malého automobilu nové generace zajišťuje výkonný elektrický motor, pohánějící zadní kola.

Automobil e Prototype od Hondy se představí 5. března na ženevském mezinárodním autosalonu. Výroba kompaktního městského elektrického vozidla se začne v průběhu tohoto roku.

Tomáš Novák

Jmenuji se Tomáš Novák a jsem automobilový nadšenec, mechanik a provozovatel automobilového magazínu AutoBlink.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *